Wanna czy prysznic? Ostateczna odpowiedź!

Wybór pomiędzy wanną a prysznicem nie zawsze jest prosty i zależy tylko od upodobań. Każde z nich posiada także swoje funkcjonalności, zazwyczaj niedostępne w obydwu urządzeniach naraz. Na co warto zwrócić uwagę, decydując się na wannę bądź prysznic w swojej łazience?

Wanna. Zalety i wady:

Wanna jest bardzo uniwersalnym urządzeniem, pozwalającym nie tylko na relaks i odprężenie w stojącej wodzie, lecz także ułatwiającym prace domowe - w wannie z łatwością można zrobić pranie, wykąpać dzieci czy też zaadaptować przestrzeń pod nią na dodatkowe szafki i półki. Bogaty wybór wanien w ofercie Cer-Point pozwala znaleźć taką, która najbardziej będzie odpowiadała naszym potrzebom.
Najistotniejszą wadą wanny jest jednak jej zapotrzebowanie na przestrzeń - raczej nie sprawdzi się w małych łazienkach. Innymi czynnikami przemawiającymi na korzyść wyboru prysznica są także nieekologiczność wanien i śliska powierzchnia dna wanny, utrudniająca utrzymanie równowagi.

Prysznic. Wady i zalety:

Prysznic jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie higienę i nie lubią tracić czasu na długim wylegiwaniu się w wannie. Jest bardziej ekologiczny niż wanna (choć to zależy również od sposobu użytkowania urządzenia), pozwala na szybsze zadbanie o higienę, zajmuje również mało miejsca, więc nada się do każdej łazienki. Kabina prysznicowa jest również wygodniejsza dla osób starszych i niepełnosprawnych - mogą bez większych problemów z niej korzystać.
Wadą kabiny prysznicowej jest jej mała powierzchnia (choć może być to jednocześnie zaleta, w zależności od preferencji) i brak możliwości położenia i zrelaksowania się w niej w pozycji leżącej. Zazwyczaj jest nastawiona tylko na dbanie o higienę, natomiast każdy dodatkowy element jej wyposażenia, mogący zapewnić większą przyjemność z korzystania z prysznica, znacząco podwyższa cenę kabiny.

Podsumowanie

Ciężko jest jednoznacznie ustalić, które z urządzeń będzie optymalniejsze dla większości użytkowników. Jest to kwestia zależna czysto od preferencji. Można próbować z pewnymi formami hybrydowymi wanien i kabin prysznicowych, jak np prysznic z wysokim brodzikiem, ale zazwyczaj nie jest możliwe zachowanie wszystkich pozytywnych cech obu urządzeń. Warto zdecydować się na wariant najbardziej funkcjonalny, a kwestie estetyki i komfortu potraktować jako drugorzędne.