Najnowsze trendy w płytkach ceramicznychCoraz więcej osób pragnie wyrażać swoją indywidualność i styl poprzez aranżację swoich mieszkań. Płytki ceramiczne zaczynają pojawiać się już nie tylko w łazienkach i kuchni, lecz także w innych pomieszczeniach, dzięki swojej trwałości i uniwersalności. Jakie płytki wybrać aby najlepiej oddać charakter pomieszczenia i nadać mu więcej uroku? Przedstawiamy aktualne trendy w płytkach ceramicznych - mogą one pomóc w dokonaniu właściwego wyboru.

Wzory à la marmurDrogocenny marmur może teraz trafić do Twojego wnętrza w nowej, odświeżonej formie; już nie tylko jako surowiec, lecz także w mniej kosztownej wersji, jako wzór na płytkach. W produkcji pojawiają się coraz to nowsze warianty kolorystyczne, rozszerzające spektrum możliwości dopasowania płytek do wystroju i nadanie pomieszczeniu elegancji i szyku.

Psychodelia na płytkachOdważni mogą spróbować swoich sił z bardziej wyrazistymi wzorami, silnie skupiającymi wzrok. Wzorzyste, kolorowe płytki nadadzą wnętrzu ekstrawagancji, warto jednak pamiętać, żeby nie przesadzić z ilością intensywnych elementów wystroju.

Wariacja na temat drewnaOgromną popularnością cieszą się również płytki ceramiczne imitujące drewniane listwy. Szczególnie przypadną do gustu osobom, które cenią sobie naturalne elementy wystroju wnętrza, a jednocześnie zależy im na trwałości i uniwersalności.

Eksperymenty z geometriąNie musimy ograniczać się wyłącznie do kwadratowych i prostokątnych płytek. Teraz możemy spotkać je we wszystkich możliwych kształtach. Ogromną popularnością cieszą się płytki ceramiczne na planie heksagonu. Ułożone razem dają bardzo estetyczny efekt plastra miodu, który urozmaici każde wnętrze.

Surowy szykFani nowoczesnych wnętrz z pewnością zainteresują się płytkami inspirowanymi wzorami i fakturą betonu bądź kamienia. Nadają one pomieszczeniu industrialny charakter. Jest to jednak rozwiązanie zalecane do dużych przestrzeni.

Wielkoformatowe wzoryNie każdy musi preferować małe płytki. W miarę możliwości można wybrać duże płytki gresowe pokryte wzorami, również w większych rozmiarach, które przykuwają spojrzenie. Aktualnie największą popularnością cieszą się wzory roślinne: liście, drzewa i kwiaty.

Rozsądny przepychOsoby ceniące luksus, realizowany jednak w sposób zrównoważony, również znajdą wariant płytek ceramicznych idealnych dla swoich potrzeb. Wśród popularnych rozwiązań możemy wyróżnić pokrywanie kafelek imitacją metali szlachetnych, ozdobnych kamieni takich jak onyks czy agat, bądź też połyskliwą masą perłową. Nadaje to wnętrzu szyku w stylu glamour.

Niezależnie od tego, które z popularnych w tym sezonie wzorów płytek ceramicznych najbardziej do Ciebie przemawiają, ważne jest, aby dobierać je przede wszystkim wedle własnego uznania i gustu. Warto też zastanowić się, czy mimo wszystko Twoje wnętrze nadaje się do wybranej stylizacji.

W ofercie Cer-Point znajdziesz szeroki wybór najmodniejszych w tym sezonie wzorów płytek ceramicznych, a w razie wątpliwości, możesz skorzystać z pomocy naszych architektów - profesjonalnie dobiorą odpowiedni wzór do Twojej przestrzeni.