Bidet, miska WC z funkcją bidetu i bidetta - co wybrać?


Systemy bidetowe w Polsce są stosunkowo nowym rozwiązaniem stosowanym w łazienkach. Pozwalają na zachowanie większej higieny i zaoszczędzenie pieniędzy, gdyż dzięki nim można zrezygnować z kupna papieru toaletowego. Jeśli rozważasz zamontowanie któregoś z dostępnych wariantów systemów bidetowych, a więc bidetu, bidetki bądź też miski WC z funkcją bidetu, warto dokonać porównania, by dobrać odpowiednie udogodnienie dla swojej łazienki.

Bidet

Najpopularniejszym wyborem wśród użytkowników jest właśnie klasyczny bidet. Montowany zazwyczaj zaraz obok miski WC jest do niej bardzo podobny wizualnie. Jest on doskonałą opcją dla kobiet w ciąży, osób starszych, bądź mających problemy z poruszaniem się.
Nie jest on jednak opcją dla wszystkich. Zamontowanie bidetu wymaga przestrzeni - powinien znajdować się ok. 30 cm od innych urządzeń sanitarnych, a przed samym bidetem należy zachować przynajmniej 90 cm przestrzeni. Co więcej, korzystanie z bidetu wymaga wykonania dodatkowych czynności, pochłaniających czas, co nie w każdej sytuacji jest możliwe. Jeszcze na etapie remontu dużą przeszkodę może stanowić również doprowadzenie dodatkowego dojścia wody do urządzenia i montaż instalacji kanalizacyjnej.

Miska WC z funkcją bidetu

Toaleta, która pozwala nam zadbać o higienę jest bardzo popularna w kulturze Dalekiego Wschodu, jednak coraz częściej pojawia się także w polskich domach. Najczęściej spotykanym wariantem jest toaleta z automatyczną deską myjącą. Pozwala ona na ekologiczne korzystanie z miski WC, bez nadużywania wody oraz papieru toaletowego. Zajmuje również najmniej miejsca. Jej największą wadą jest bardzo wysoka cena - w zależności od producenta standardowe ceny misek WC z funkcją bidetu wahają się w granicach ok. 2000 zł.

Bidetta

Dla osób posiadających małą łazienkę rozwiązanie może stanowić bidetta. Specjalna słuchawka natryskowa, zamontowana tuż przy misce WC, pozwala natychmiast zadbać o higienę, nie wymagając zajęcia dodatkowej przestrzeni. Podczas instalacji jedyne czego potrzebuje, to doprowadzenia do niej dojścia wody. Uzupełnia toaletę o dodatkową funkcję bidetu, ale może się również okazać pomocna przy sprzątaniu i innych pracach domowych, jednocześnie będąc najtańszą opcją spośród wymienionych. Jedyną wadą jest wciąż stosunkowo niska dostępność urządzenia, gdyż niewielu producentów decyduje się na wprowadzenie tego urządzenia do swojej oferty.

Co wybrać?

Każdy z wymienionych systemów bidetowych posiada cechy, których przydatność i funkcjonalność w naszej łazience można ocenić indywidualnie.

Niezależnie od tego, czy naszym priorytetem będzie wygoda, oszczędność czy ekologiczność, w ofercie Cer-Point można znaleźć wszelkie udogodnienia, dostosowane do naszych oczekiwań.